Рішення Конституційного суду про законність розпуску Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським необгрутноване.

Про це в ефірі «Нині вже» заявила експертка з питань конституційного права Тетяна Хутор.

За її словами, у рішенні КС немає пунктів, на які посилалися депутати, що оскаржували розпуск.

«Фактично, КСУ умив руки, тому що послався на те, що немає регулювання, регламент не містить відповідних положень і Конституція також не дає можливості чітко відповісти на це питання, і через це ми будемо базуватися на рішенні народу», – зазначила вона.

На її думку, у суддів не вистачило волі піти «наперекір владі».

Увечері 20 червня Конституційний суд визнав законним розпуск Ради Зеленським.

Так, судді зазначили, що цей склад парламенту не відновив у регламенті «правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій», з яким пов’язується початок перебігу місячного терміну формування нової коаліції і право президента на розпуск Ради, якщо коаліцію не створили. Рішення Конституційного суду є остаточним і не підлягає оскарженню.

  • Група депутатів заявила, що це рішення незаконне і оскаржила його у Конституційному суді.
  • 11 червня Конституційний суд почав розгляд питання про відповідність указу президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради та призначення дострокових виборів Конституції України. Суд продовжив засідання, але у закритому режимі. Володимир Зеленський також прийшов на засідання Конституційного суду, де розглядали законність його указу.
  • 14 червня спікер ВР Андрій Парубій заявив, що передав до Конституційного суду документи про чисельність парламентської коаліції на момент виходу з неї фракції «Народного фронту», за якими кількість депутатів в коаліції була більшою за 226.
  • Виборів 21 липня не було б, якби Конституційний суд визнав незаконними 2 пункти указу, повідомили в громадянській мережі ОПОРА.
Поділитись: