Міністр юстиції України Денис Малюська, 11 травня 2020 року
Фото:

Андрій Новіков/hromadske

Рівень рецидиву в Україні, тобто повторно вчинених злочинів, наразі становить понад 30%. Міністерство юстиції планує знизити цей показник мінімум до 5%.

Про це в інтерв’ю hromadske розповів міністр юстиції України Денис Малюська.

«Головна мета пенітенціарної реформи — це те, щоб люди, які потрапляють в наші руки, виходили та не вчиняли далі злочинів. Це так звана ресоціалізація. Щоб система генерувала нормальних громадян, готових жити в суспільстві. Насправді, це найважче зараз», — сказав міністр.

За словами Малюськи, рівень рецидиву зараз «надзвичайно високий» — понад 30%. У Мін'юсті хочуть знизити цей показник хоча б до 5%.

Міністр пояснив, що хоче побудувати в Україні систему, схожу на ту, що є в Північній Європі, де рівень ув’язнення низький, а безпеки — високий.

«Найбезпечніші країни світу, двері будинків можна не зачиняти і це не тому, що вони всіх у тюрму відправили, а тому що вони зробили адекватну систему реагування на вчинені злочини. Мізерна кількість рецидиву. Тобто людина ресоціалізується і вихід з системи означає, що вона готова жити у суспільстві, а не те, що її покарано. Перехід до моделі, яка ставить собі за мету зробити людей безпечними шляхом невеликих коштів», — зазначив Малюська. 

Крім того, Міністерство юстиції представить Верховній раді два «карантинні» законопроєкти, які дозволять розвантажити тюрми та слідчі ізолятори.

Нагадаємо, 8 травня Малюська презентував в Києві платні камери, які, за його словами, протягом кількох місяців запрацюють в усіх СІЗО.

Поділитись: