Ризики стабільності гривні послабилися з початком роботи нового уряду — Нацбанк
Політичні ризики, які негативно впливали на інфляцію в Україні, послабилися з початком роботи Верховної Ради нового скликання та формування нового уряду.
Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час брифінгу, присвяченому обліковій ставці України.
«Правління Національного банку відзначило, що внутрішні політичні ризики для зниження інфляції до цілі послабилися з початком роботи Верховної Ради нового скликання та формуванням нового уряду», — повідомив Смолій.
За його словами, послаблення таких ризиків сприятиме активізації переговорів України з новою місією Міжнародного валютного фонду про нову програму співпраці з Україною.
Водночас Смолій долав, що в Україні все ще зберіться загрози для фінансової стабільності, зокрема, пов'язані з судами щодо ПриватБанку.
За підсумками засідання монетарного комітету Нацбанку ухвалили рішення знизити облікову ставку до 16,5% річних.
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.
Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
9 серпня народні депутати підтримали кандидатури членів уряду, запропоновані прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком.
Раніше депутати призначили Олексія Гончарука на посаду прем'єр-міністра, Андрія Загороднюка — міністром оборони, а Вадима Пристайка — міністром закордонних справ.
- Поділитися: