Різке зниження облікової ставки не здешевить кредитів — Нацбанк

У Національному банку України відповіли на критику тих, хто закликає до більш рішучого зниження облікової ставки для здешевлення кредитів.

Про це повідомили заступники голови НБУ Дмитро Сологуб та Олег Чурій в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна», передає прес-служба Нацбанку.

«Механічне зниження облікової ставки Національного банку не буде еквівалентом дешевих кредитів. Кредитор завжди зважає на стійкість економічного розвитку та послідовність економічної політики. Давайте згадаємо 2012-2013 років: інфляція — близько 0%, ставка НБУ — 7%, водночас ставки міжбанку — до 50%, а ставки по кредитам — 15-20%», — повідомляють у Нацбанку.

Нагадаємо, що 24 жовтня 2019 року Нацбанк знизив розмір облікової ставки в Україні до 15,5% річних. Зниження склало 1 відсотковий пункт.

5 вересня Нацбанк знизив облікову ставку до 16,5% річних, що на 0,5% менше, ніж було до цього.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює більше коштів заощаджувати. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.