Рада нацбезпеки та оборони попросила Кабмін відновити роботу Санітарно-епідеміологічної служби (СЕС), але не для «перевірок кафе та столових».

Про це у коментарі «ТСН» заявив секретар РНБО Олександр Данілов, відповідаючи на запитання щодо системи біологічного захисту в України у контексті епідемії коронавірусу в Китаї.

За його словами, треба повернути СЕС у тому вигляді, «щоби вона почала виконувати ті функції, які вона повинна виконувати».

«Але це не перевірка, скажімо так, столових кафе, ресторанів, а виключно боротьба з тими речами, які на сьогодні є в країні», — сказав Данілов.

Він додав, що систему біологічного захисту, «яку б ми хотіли», ще поки тестувати не можуть.

«Але ми повністю готові, якщо, не дай боже, будуть якісь виклики. У нас є розуміння, скажімо так, забезпечення медичними речовинами, у нас є забезпечення відповідним медичним персоналом», — запевнив секретар РНБО.

Раніше Данілов заявив, що на мітингу в Нових Санжарах були «професійні підбурювачі».

Нагадаємо, евакуйовані з китайського міста Ухань українці та іноземці прибули в Україну 20 лютого. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Всі вони здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали, правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: