Підсумки роботи Тристоронньої контактної групи відкрили шлях до зустрічі «нормандської четвірки», де можливе погодження дорожньої карти досягнення миру в Україні.

Про це повідомила прес секретарка представника України у ТКГ, другого президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Сьогодні Тристороння контактна група отримала інформацію щодо початку розведення сил та засобів на ділянці в районі н.п. Золоте. Відповідно до Рамкового рішення ТКГ від 2016 року, наступним кроком повинно стати розведення сил та засобів на ділянці в районі н.п. Петрівське — за умови 7-денного дотримання режиму тиші», — зазначила речниця.

Вона додала, що в гуманітарній підгрупі ТКГ робота зосереджується на звільненні утримуваних осіб, а в підгрупі з соціально-економічних питань обговорили стабільне водопостачання жителям Донбасу.

Нагадаємо, у штабі операції Об'єднаних сил підтвердили, що розведення військ на Донбасі поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області почалось 29 жовтня. Раніше про це повідомив глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко.

Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко сподівається, що розведення військ на Донбасі, а саме поблизу населених пунктів Золоте і Петрівське відбудеться за 7-10 днів. За словами Пристайка, якщо не буде обстрілів і розведення відбудеться, це «відкриє шлях» до зустрічі Нормандської четвірки.

1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В українському Міноборони повідомили, що ЗСУ технічно готові до розведення військ у Петрівському та Золотому.

В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня, однак цього не сталося: кількома днями раніше бойовики обстрілювали ділянку розведення сил біля цих населених пунктів.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що для початку процесу розведення тиша повинна протриматися щонайменше 7 днів.

Згодом в Офісі президента повідомили, що розведення сил у Золотому наразі відклали через обстріли.

26 жовтня Володимир Зеленський приїхав у селище Золоте до добровольців та ветеранів, які з’їхалися туди, щоб не допустити відведення українських військ з населеного пункту.

Зеленський розповів, що жителі за відведення військ і сказав добровольцям, щоб вони прибрали зброю.

У штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що люди, з якими спілкувався президент, не є представниками будь-яких силових відомств чи Збройних Сил України й перебувають у селищі зі зброєю незаконно.

Поділитись: