Народні депутати у першому читанні підтримали проєкт закону, яким вносяться зміни до Кодексу законів про працю щодо забезпечення прав працівників на особисте та сімейне життя.

Відповідний проєкт закону №1148 підтримали 317 депутатів.

«Така необхідність (ухвалити цей закон — ред.) пов’язана з частими ситуаціями, коли роботодавець досліджує не лише професійні знання працівника, але цікавиться й особистим життям», — сказав позафракційний депутат Дмитро Шпенов.

На його думку, роботодавець не повинен запитувати у працівників про їхні наміри укласти шлюб, стан здоров’я та яку релігію вони сповідують.

Законопроєктом пропонують посилити гарантії захисту прав працівника при укладенні трудового договору. Для цього у Кодексі законів про працю хочуть закріпити норму про захист права на особисте та сімейне життя працівників та осіб, які приймаються на роботу. 

Також проєкт пропонує доповнити Кодекс нормою, яка забороняє вимагати від особи дані про відносини будь-якого характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов'язані з особою та членами її сім'ї.

Нагадаємо, у Міністерстві соціальної політики України повідомили, що у новому Трудовому кодексі, який наразі знаходиться на етапі розробки, передбачено лібералізацію трудових відносин, яка дозволить роботодавцям легше звільняти своїх працівників.

Поділитись: