УКРАЇНА

«Роби, що повинен. Я так роблю» — Сенцов поговорив з російською правозахисницею

14 серпня, 2018 16:18
УКРАЇНА/«Роби, що повинен. Я так роблю» — Сенцов поговорив з російською правозахисницею
Зберегти
Вигляд
Російська правозахисниця Зоя Свєтова розповіла про відвідини у колонії українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російська правозахисниця Зоя Свєтова розповіла про відвідини у колонії українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова. Олег голодує 93-й день.

Про це вона написала у Facebook.

«Я бачила Олега. Дякувати Богові, він живий. Посміхався та сміявся наді мною: я недочуваю, а він тихо говорить, і йому доводилося повторювати мені кілька разів одне й те ж. А це для нього непросто, швидко втомлюється», — розповіла Свєтова.

Сенцов дякує всім за підтримку та допомогу.

«Коли я спитала в нього, що потрібно зробити, Олег сказав: «Роби, що повинен. Я так роблю». Від себе скажу, що зараз найголовніше ініціювати якомога швидше процес обміну. А ще мені б дуже хотілося сказати матері Олега, який у неї чудовий син», — пише правозахисниця.

Раніше Свєтова повідомила, що Сенцов назвав свій стан «передкритичним».

11 червня російська правозахисниця Свєтова оприлюднила лист, отриманий від Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

8 серпня сестра політв'язня Наталя Каплан повідомила, що стан Сенцова важкий: він не може ходити, також йому не передають листи. Також 8 серпня повідомлялося, що клопотання матері Сенцова про його звільнення передали в комісію з питань помилування Ямало-Ненецького округу.

9 серпня в Адміністрації президента Росії повідомили, що отримали листа від матері українського політв’язня Олега Сенцова про його помилування. У президента Володимира Путіна заявили, що не готові говорити про офіційну реакцію на цей лист.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За Сенцовим треба відправляти медичний літак — сестра

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняЧитайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини