Акція родичів загиблих пасажирів рейсу MH17 біля посольства Росії у Гаазі. 8 березня 2020 року.
Фото:

hromadske

Біля Російського посольства у Гаазі родичі загиблих внаслідок збиття малазійського Boeing рейсу МН17 на Донбасі влаштували традиційну мовчазну акцію.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Так, учасники акції поставили 298 білих стільців, які символізують життя усіх, хто був на борту літака. Поруч поставили банер «человечность превыше политики» та таблички з написом «ми тільки хочемо правди».

Родичі чекають на початок судового процесу у справі, який розпочнеться 9 березня.

На акції були присутні кілька десятків родичів загиблих та представники преси з різних країн.

Зазначимо, що засідання суду буде відкритим, трансляція буде на офіційному сайті суду.

«Це 6 років болю і суму. Я отримала свій довічний вирок, мій біль не зникне ніколи і з кожним днем я сумую за дітьми лише сильніше. Для мене це так, ніби сталося вчора, я не можу це кудись діти, це річ, яка контролює твоє життя», — сказала Сілейна Фрейдрикс, яка втратила сина та його дівчину. 

Водночас Фрейдрикс висловила думку, що малоймовірно, що Росія найближчим часом щось визнає у цій справі, «бо тоді вони одразу мусять визнати, що були на сході України».

«Це всі знають і так, але тоді їм доведеться зізнатися в цьому. Я буду весь час на суді. Звісно, це акт правосуддя, але для мене найважливіша річ — знати правду», — додала вона.

Сілейна Фрейдрикс, яка у катастрофі MH17 втратила сина та його дівчину під час акції родичів загиблих під посольством РФ у Гаазі. 8 березня 2020 року.
Фото:

hromadske

«Ми приїхали сюди, бо на цьому рейсі був наш син Джек. Він мандрував у Сідней, додому, але так і не повернувся. Ми приїхали спеціально, щоб потрапити на початок суду», — сказали австралійці Джон та Мерін О’Браєн, які втратили 25-річного сина Джека.

«Важливо, щоб усіх причетних назвали на ім’я і люди це почули на процесі — хто відповідальний, не лише ці 4 обвинувачених, але й вище і нижче за званням. Щоб кожна особа, яка відіграла будь-яку роль у цьому масовому вбивстві була притягнути до відповідальності, до якої можливо її притягнути», — наголосив Джон.

«Нашому сину було 25 років, він тільки почав доросле життя. Закінчив університет, вивчав бізнес, спортивний менеджемент, працював у фітнес індустрії. Він поїхав у подорож Європою на 7 тижнів і просто повертався з неї додому», — додала Мерін.

Австралійці Джон та Мерін О’Браєн, які у катастрофі MH7 втратили 25-річного сина Джека під час акції біля посольства РФ у Гаазі. 8 березня 2020 року.
Фото:

hromadske

«Може колись, коли влада в Росії зміниться, вони щось визнають. Але не схоже, що це станеться скоро — вони не зробили цього за 5 років, тому я не бачу, чому це має раптом змінитися», — наголосив Джон. 

«Ми не можемо контролювати, чи визнає щось Росія. Ми тут представляємо Джека і саме тому цей суд важливий — бо не дивлячись на всі заперечення, весь світ дізнається справжні докази і вердикт, який винесуть на основі них», — резюмувала Мерін.

Фото Джека О'браєна, який загинув у катастрофі MH17. Гаага, 8 березня 2020 року.
Фото:

hromadske

Нагадаємо, у червні 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у катастрофі рейсу МН17. Це троє росіян та громадянин України:

  • Ігор Гіркін-Стрєлков, тодішній «міністр оборони «ДНР»;
  • Сергій «Хмурий» Дубінський, підлеглий Стрєлкова, генерал-майор російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;
  • Олег Пулатов (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглий Дубінського, керував 2-им відділом «ГРУ ДНР».
  • Громадянин України Леонід Харченко (позивний «Крот»), який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. Судовий процес над ними має розпочатися 9 березня 2020 року в Нідерландах.

Також у червні 2019-го українські спецслужби вивезли з непідконтрольної частини Донеччини зенітника «ДНР» Володимира Цемаха, який на одному з відео каже, що «ховав Бук». Однак у вересні влада України передала його Росії у межах обміну полонених. Також у вересні слідство змінило статус Цемаха зі свідка на підозрюваного.

Нідерланди офіційно надсилали Росії запити щодо екстрадиції Цемаха, але Москва відмовила у цьому, й Цемах повернувся на непідконтрольну частину Донеччини.

Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

Поділитись: