Родина Олега Сенцова перетнула адміністративний кордон з окупованих Кримом і прямує до Києва на зустріч із українським режисером.

Про це повідомив власник телеканалу ATR Ленур Іслямов.

«Сім'я Олега Сенцова благополучно перетнула адмінкордон з окупованих Кримом. Прямують до Києва, обійнятися із сином, батьком, чоловіком», — ідеться у повідомленні.

Напередодні, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, на який чекали вже кілька тижнів. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Мати звільненого українського політв'язня Олега Сенцова Людмила поговорила із ним телефоном одразу після його повернення в Україну.

Олега Сенцова затримали співробітники російської ФСБ в Криму 10 травня 2014 року. У 2015 році він був засуджений у Росії на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту в анексованому Криму. Свою провину він не визнає.

З 13 листопада 2017 Олег Сенцов перебував у виправній колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ).

Під час ув’язнення Сенцова на його підтримку висловлювались відомі діячі мистецтв, зокрема кінорежисери Педро Альмодовар, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда, Андрій Звягінцев.

Поділитись: