Світ

Родинні зв'язки представника України в ОБСЄ з кандидатом РФ на посаду голови Інтерполу не вплинули на його роботу — МЗС

Українська правда
Світ/Родинні зв'язки представника України в ОБСЄ з кандидатом РФ на посаду голови Інтерполу не вплинули на його роботу — МЗС
Зберегти
Вигляд
Родинні зв'язки постійного представника України в ОБСЄ Ігоря Прокопчука з російським кандидатом на посаду голови Інтерполу генералом-майором поліції Олександром Прокопчуком не вплинули на його роботу та не шкодять національним інтересам України. Про це заявили в Міністерстві закордонних справ України на запит видання «Українська правда».

У міністерстві зазначили, що з початку війни  «не мали місця жодні дії, які могли б скомпрометувати Постійного представника України при ОБСЄ Ігоря Прокопчука. Так само, як і завдати шкоди національним інтересам України».

За словами МЗС, робота представника України в ОБСЄ заслужила високу оцінку з боку «друзів та партнерів».

 «Ця війна розкидала по обидві сторони лінії фронту друзів, близьких, родичів. Для багатьох це стало справжньою особистою трагедією. Але кожен сам робить свій вибір і за нього відповідає», — повідомили в МЗС.

Про родинні зв'язки українського представника в ОБСЄ Ігоря Прокопчука та кандидата на посаду голови Інтерполу генерала-майора поліції Олександра Прокопчука повідомило видання  «Дзеркало тижня» з посиланням на власні джерела. Видання зазначило, що український представник є молодшим братом російського кандидата на голову Інтерполу.

Експерт Реанімаційного пакета реформ Євген Крапівін зазначив, що обрання президентом Інтерполу росіянина, генерал-майора поліції, віце-президента організації Олександра Прокопчука допускає ризик невиконання запитів України що чиновників режиму екс-президента Віктора Януковича.

Вибори нового очільника Інтерполу відбудуться 21 листопада. Прокопчук є головним «фаворитом» на цю посаду.

Генерал-майор Олександр Прокопчук останні 2 роки займав пост одного з чотирьох віце-президентів Інтерполу.

Українські громадські організації закликали не обирати російського генерала главою Інтерполу.

Крім того, глава МВС України Арсен Аваков заявив, що Україна може призупинити членство в Інтерполі, якщо організацію очолить росіянин Прокопчук.

Інтерпол — міжнародна організація кримінальної поліції, яку заснували у 1923 році. Офіцери Інтерполу не можуть виконувати безпосередніх поліцейських функцій, але організація займається координацією дій правоохоронців країн-членів, а також сприяє поліцейському розшуку на міжнародному рівні. Україна стала членом Інтерполу у 1992 році, а Кабмін у 1993 затвердив «Положення про Національне центральне бюро Інтерполу».

Інтерпол довгий час відмовлявся подавати у розшук колишнього президента України Віктора Януковича. 12 січня 2015 року Януковича таки оголосили у розшук, але 16 липня 2015 року президента-утікача видалили з бази розшуку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Знайдуться всі: Інтерпол, як інструмент боротьби з інакомисленням

Пов`язані новини