Війна

Родини загиблих на сході просять визначити 29 серпня Днем пам'яті загиблих захисників України

27 серпня, 2018 13:55
Війна/Родини загиблих на сході просять визначити 29 серпня Днем пам'яті загиблих захисників України
Зберегти
Вигляд
Родини загиблих у бойових діях на сході України просять президента України визначити 29 серпня Днем пам'яті загиблих захисників незалежної України.

Родини загиблих у бойових діях на сході України просять президента України визначити 29 серпня Днем пам'яті загиблих захисників незалежної України.

Про своє бажання родини повідомили на прес-конференції 27 серпня, передає «Укрінформ».

Обрали дату 29 серпня, бо цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових за 4 роки війни, пояснив член правління Об'єднання учасників бойових бій «Сармат» Ігор Гевко (за даними прокуратури, під час Іловайської трагедії загинули 366 військових).

Мати загиблого військового Світлана Яцина зазначила, що нині у родин загиблих є лише стіна пам'яті, на якій зібрані фотографії.

«На превеликий жаль, нам сьогодні треба розповідати про те, що потрібен день пам'яті. 4,5 роки ми чекали від влади, щоб цей день був якось означений. Сьогодні нам не треба якийсь день, сьогодні нам треба день 29 серпня, який би на державному рівні був прийнятий днем загиблих захисників України», — сказала мати загиблого військового.

За даними прокуратури, під час Іловайської трагедії загинули 366 військових. Вісім українських бійців, які воювали в Іловайському оточенні у серпні 2014 року, вже три роки залишаються у полоні бойовиків самоназваних республік. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилки керівництва АТО та масове дезертирство — головні висновки розслідування Іловайської трагедії.

Начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що Іловайськ Донецької області в серпні 2014 року вже не мав стратегічного значення для Збройних сил України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Репортаж з Іловайська: як живе місто через три роки після трагедії. 

Пов`язані новини