ENRU

Росія не дозволила українським консулам відвідати утримуваного Павла Гриба — МЗС

Росія не надала дозвіл українським консулам на відвідання утримуваного у СІЗО Краснодара українця Павла Гриба.

Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ Мар’яна Беца, передає «Українська правда».

«Наші дипломати звернулися до ФСБ РФ в Краснодарському краї з проханням дозволити зустріч з Павлом 27 вересня. Проте ніякої відповіді не отримали», — сказала вона.

За словами Беци, українська сторона зробила максимально все те, що в її повноваженням.

«Знову будемо писати до представництва МЗС РФ в Краснодарському краї і щодо чергової зустрічі з консулом, і щодо дозволу на обстеження українськими лікарями. Враховуючи стан його здоров’я, дуже важливо, щоб українські медики мали змогу оглянути Павла, а також, щоб він мав змогу приймати необхідні йому ліки», — наголосила речниця МЗС.

Вона додала, що Гриба нібито обстежували російські лікарі, однак жодної інформації про те, які у нього брали аналізи, що саме з ним робили та які висновки медиків, Україні не повідомили.

28 серпня український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі.

11 вересня російський адвокат сказав, що зміг зустрітися з Грибом у СІЗО Краснодара. 15 вересня у МЗС Громадському повідомили, що Гриб опинився у російській лікарні. Україна вимагає від РФ обстеження Гриба українськими лікарями.

Міністр Павло Клімкін повідомив, що Україна не отримала відповіді від Білорусі щодо обставин затримання Гриба.

ЧИТАЙТЕ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram