Світ

Росія не виконала зобов’язання, які давала при вступі до ПАРЄ — литовський депутат Зінгеріс

28 червня, 2018 13:24
Світ/Росія не виконала зобов’язання, які давала при вступі до ПАРЄ — литовський депутат Зінгеріс
Зберегти
Вигляд
Представник Литви у Парламентській асамблеї Ради Європи Емануеліс Зінгеріс заявив, що Росія не виконала зобов’язань, які давали при вступі до ПАРЄ у 1996 році.

Представник Литви у Парламентській асамблеї Ради Європи Емануеліс Зінгеріс заявив, що Росія не виконала зобов’язань, які давали при вступі до ПАРЄ у 1996 році.

Про це він повідомив під час дебатів у ПАРЄ щодо українських політв'язнів.

«Наприклад, одним з перших зобов’язань Росії було частково виплатити компенсації виселеним з окупованих територій балтійських країн — не виконано», — зазначив Зінгеріс.

Литовський депутат додав, що ПАРЄ вже 20 років очікує від РФ виконання зобов’язання щодо компенсацій депортованим та членам їх сімей, які загинули у Сибіру.

«Росія є правонаступницею Радянського Союзу і схоже, що знову настали радянські часи. Всі міжнародні зобов’язання Росії порушуються», — наголосив він.

Зінгеріс підкреслив, що цей факт варто брати до уваги під час дискусії про можливе повернення Росії до ПАРЄ.

28 червня ПАРЄ підтримала проект резолюції щодо українських політв'язнів.

Голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв закликав комісарку Ради Європи з прав людини Дуню Міятович відвідати українських політв'язнів у Росії та наголосив на тому, що українських громадян переселили до Росії проти їхньої волі і нав'язали їм російське громадянство.

Голова української делегації також повідомив під час виступу про останні новини від уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, яку знову не пустили до колонії, де утримують Сенцова.

Пов`язані новини