Денісову та українських журналістів не пускають до колонії, де утримують Сенцова
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що вона прибула до колонії «Білий ведмідь» у російському містіЛабитнангі, де утримують українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що вона прибула до колонії «Білий ведмідь» у російському місті Лабитнангі, де утримують українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.
Про це вона повідомила у коментарі Громадському.
Пані Денісова зазначила, що наразі її не пускають до колонії, вона сказала, що продовжувала стукати у двері, їй повідомили, що «передали інформацію про її прибуття», і сказали чекати.
Омбудсмен розповіла, що повз неї на територію проїхала уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова, проте «навіть не зупинилася, щоб перебалакати».
Денісова також наголосила, що на міці біля колонії присутні українські журналісти з «УНІАН», телакалу «1+1», «Україна» та «Прямий». Їх також не пускають.
На питання, чи є якісь шанси, що українська омбудсмен відвідає все ж таки Сенцова, пані Денісова відповіла, що «шанси цього наближаються до нуля».
Водночас сама Москалькова опублікувала в Instagram світлину з території колонії.
«Приїхала в ВК «Білий ведмідь» разом з уповноваженим з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолієм Саком для зустрічі з Олегом Сенцовим», — йдеться в описі до фото.
A post shared by Татьяна Москалькова (@moskalkova.official) on Jun 27, 2018 at 11:35pm PDT
Український журналіст Роман Цимбалюк опублікував фото з Лабитнангів, також зазначивши, що до колонії не пускають.
Раніше Людмила Денісова повідомила, що прямує до колонії у Лабитнангі в РФ, де утримують українського режисера, політв'язня Олега Сенцова.
Денісова написала листа в Адміністрацію президента Росії через недотримання гарантій, які їй надав Путін щодо безперешкодного доступу до політв’язнів.
15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених
21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.
26 червня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила омбудсмена РФ Тетяну Москалькову звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова.
27 червня уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила, що не буде просити президента Володимира Путіна про помилування українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.
Російський омбудсмен заявила, що, на її думку, здоров'ю Сенцова нічого не загрожує.
Раніше його адвокат повідомив, що Сенцов не припинятиме голодування і передає ЄСПЛ «великий привіт».
25 червня генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова. Але в Кремлі заявили, що Сенцова не можна помилувати на підставі цього прохання.
У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.
14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: