Голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв під час дебатів щодо українських політв'язнів закликав комісарку Ради Європи з прав людини Дуню Міятович відвідати українських політв'язнів у Росії.

Голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв під час дебатів щодо українських політв'язнів закликав комісарку Ради Європи з прав людини Дуню Міятович відвідати українських політв'язнів у Росії.

Він наголосив на тому, що українських громадян переселили до Росії проти їхньої волі і їм нав'язали російське громадянство, а також назвав утримування людей у російських тюрмах «середньовічною практикою».

Ар'єв також зазначив про останні новини від уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, яку знову не пустили до колонії, де утримують Сенцова.

28 червня у французькому Стразбурзі пройшла сесія ПАРЄ, де відбулися дебати щодо українських політв'язнів. Парламентарі ухвалили відповідний проект резолюції.

Раніше повідомлялося, що генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд офіційно проситиме президента Росії Володимира Путіна про помилування українського політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Адвокат Сенцова після зустрічі з політв'язнем у колонії повідомив, що Олег не планує просити Путіна про помилування. Адвокат Дмитро Дінзе відвідав його в колонії 21 червня. Він повідомив, що у політв'язня через голодування почалися проблеми з нирками та серцем. Олег Сенцов відмовився припинити голодування за пропозицією Європейського суду з прав людини.

26 травня у Олега різко погіршився стан здоров'я, але від примусового годування він відмовився. 

21 червня Мін’юст звернувся до Європейського суду з прав людини через політв’язня Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Поділитись: