УКРАЇНА

ПАРЄ підтримала проект резолюції щодо українських політв'язнів

28 червня, 2018 14:47
УКРАЇНА/ПАРЄ підтримала проект резолюції щодо українських політв'язнів
Зберегти
Вигляд
Парламентська Асамблея Ради Європи 28 червня підтримала проект резолюції щодо звільнення українських політв'язнів, утримуваних у Росії та окупованому Криму.

Парламентська Асамблея Ради Європи 28 червня підтримала проект резолюції щодо звільнення українських політв'язнів, утримуваних у Росії та окупованому Криму.

Рішення підтримали 77 членів ПАРЄ, 15 утрималися, жоден не проголосував проти. 

У резолюції ПАРЄ закликають Росію «невідкладно звільнити всіх українських політв’язнів і поважати їхні права», нагадавши про заборону тортур та негуманне та принижуюче людську гідність поводження.

«Асамблея закликає Російську Федерацію негайно звільнити всіх українських громадян, ув’язнених у Російській Федерації та Криму на основі політичних мотивів або інших сфабрикованих звинувачень, та докласти всіх зусиль, щоб прискорити звільнення українських заручників, які утримуються на території Донбасу, що перебуває під контролем РФ», — йдеться в документі.

Перед тим, як розпочати дебати, текст доповіді зачитали перед парламентарями.

«Асамблея глибоко занепокоєна повідомленнями, що принаймні 70 чи більше громадян України, які згідно із загальною думкою, включно з резолюцією Європейського парламенту від 14 червня 2018 року, визнані політичними в’язнями, досі утримуються в Криму чи Росії за політично мотивованими чи іншими сфабрикованими обвинуваченнями», — також йдеться у тексті резолюції.

Під час дебатів наводили приклади утримуваних Росією Олега Сенцова та Володимира Балуха, які оголосили голодування, а також Павла Гриба.

«Резолюція ПАРЄ по українським політичним в'язням в РФ і Криму ухвалена! 77 за! Росії знову вказали на її злочини», — написав у Facebook голова української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар’єв.

Володимир Ар’єв під час дебатів подякував генеральному секретарю Ради Європи Турбйорну Ягланду за прохання до президента РФ про помилування українського режисера, політв’язня Олега Сенцова та запитав, чому у зверненні йшлося лише про Сенцова, адже український режисер оголосив голодування з вимогою звільнити усіх в'язнів Кремля.

«Хотів запитати, чому лише Сенцова? Хочу нагадати, що пан Сенцов продовжує голодування для того, щоб звільнили усіх політв'язнів ..., я навіть можу припустити, що Сенцов відмовиться, щоб його звільнили самого, і я вважаю, що генсеку варто прагнути звільнити усіх українських в'язнів», — наголосив Ар'єв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому омбудсмени України і Росії не можуть потрапити до своїх ув'язнених

Він також закликав комісарку Ради Європи з прав людини Дуню Міятович відвідати українських політв'язнів у Росії та наголосив на тому, що українських громадян переселили до Росії проти їхньої волі і нав'язали їм російське громадянство, а також назвав утримування людей у російських тюрмах «середньовічною практикою».

Голова української делегації також повідомив під час виступу про останні новини від уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, яку знову не пустили до колонії, де утримують Сенцова.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Водночас представник Литви у ПАРЄ Емануеліс Зінгеріс заявив, що Росія не виконала зобов’язань, які давали при вступі до ПАРЄ у 1996 році.

Він також наголосив, що Росія повинна звільнити українських політв'язнів та припинити практику нав’язування російських паспортів на окупованих територіях.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини