Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ має диверсифікувати валюти розрахунку у міжнародній торгівлі та «припинити виключно покладатися» на американський долар.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ має диверсифікувати валюти розрахунку у міжнародній торгівлі та «припинити виключно покладатися» на американський долар.

Про це Путін заявив під час спілкування з пресою 12 вересня, передає Reuters.

Як зазначається, російський центральний банк уже розпочав суттєво скорочувати свої резерви у американських доларах. В той же час, там нарощують обсяги резервів у золоті та китайських юанях.

Це може свідчити про те, що РФ найближчим часом може перейти на розрахунки саме китайською валютою під час здійснення імпорту та експорту, так як китайський юань віднесли до переліку з трьох основних резервних валют світу.

Крок російської влади щодо відмови від американського долара як засобу розрахунку у міжнародній торгівлі можна розглядати як спосіб уберегтися від дії потенційних санкцій США, які можуть запровадити проти РФ у майбутньому.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Нагадаємо, що у липні повідомлялось, що Центробанк РФ масово продає американські боргові облігації через побоювання, що їх можуть конфіскувати через санкції США. За останні декілька місяців Росія продала близько 80% всіх американських облігацій державного боргу, якими володіла

Раніше повідомлялось, що американські сенатори запропонували запровадити санкції на операції з державними борговими цінними паперами Росії за її участь у збройних конфліктах в Україні та Сирії.

«Чинний режим санкцій не зміг стримати Росію від втручання у проміжні вибори 2018 року», — повідомив сенатор-республіканець Ліндсі Грехам. Раніше він повідомляв, що підготований ним проект нових санкцій проти Росії стане «пекельним покаранням» Росії.

Як зазначається, обмеження на операції з державним боргом Росії можуть можуть суттєво вдарити по економіці РФ, адже близько третини всіх державних боргових цінних паперів Росії належать іноземцям.

21 липня Міністерство фінансів США заявило, що готове виключити з санкційного списку російського виробника алюмінію «Русал», бо компанія «важлива для світового ринку алюмінію».

19 липня сенатор-республіканець Джон Баррасо повідомив, що зареєстрував законопроект про запровадження санкцій проти «Північного потоку-2».

18 липня Чорногорія, Албанія, Норвегія, Грузія та Україна приєдналися до рішення Ради Євросоюзу від 18 червня продовжити до 23 червня 2019 року терміну дії санкцій через анексію Криму.

5 липня Європейській союз на півроку продовжив економічні санкції проти Росії — вони діятимуть до 31 січня 2019 року.

Поділитись: