Питання миротворців ООН на Донбасі вперше обговорювали на зустрічі у нормандському форматі 11 червня, але позиції сторін виявилися абсолютно різними.

Питання миротворців ООН на Донбасі вперше обговорювали на зустрічі у нормандському форматі 11 червня, але позиції сторін виявилися абсолютно різними.

Про це сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи переговори в нормандському форматі, які відбулися у Берліні 11 червня, передає «Укрінформ».

«Ми обговорили можливий формат нашої миротворчої місії. Поки ще позиції знаходяться у різних всесвітах», — зазначив міністр.

За його словами, сторони по-різному розуміють домовленості, та те, якою має бути місія.

«Російська сторона пропонує «тотально фейкову місію», з фейковим захистом СММ ОБСЄ; українська позиція: це має бути реальна місія з реальним мандатом, для всього Донбасу, яка впливає на ситуацію, яка поступово перебиратиме контроль на всій окупованій території, яка матиме реальний мандат, мандат впливу, мандат щодо роззброєння, спільного з ОБСЄ контролю над відведенням важкої зброї та її пошуку», — зазначив Клімкін і додав, що «позиція Росії щодо миротворчої місії є ще гіршою, ніж здавалося спочатку».

Раніше повідомлялося, що за результатами переговорів глав закордонних відомств країн «нормандської четвірки» представник Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Франція та Німеччина готові допомогти Україні в розмінуванні території Донбасу.

Глави Міністерств закордонних справ країн «нормандської четвірки» 11 червня провели перші за півроку переговори, які тривали 4,5 години.

Представники України, Німеччини, Франції та Росії узгодили кілька питань щодо припинення вогню на Донбасі.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявляв, що  очікує складних переговорів.

У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.

Поділитись: