УКРАЇНА

Росія поки не надала відповіді на лист Денісової щодо обміну політв’язнів

31 липня, 2018 16:24
УКРАЇНА/Росія поки не надала відповіді на лист Денісової щодо обміну політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Росія поки не надала відповіді на лист уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо обміну 36 утримуваних в Україні росіян на українських політв’язнів, надісланий 27 липня.

Росія поки не надала відповіді на лист уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо обміну 36 утримуваних в Україні росіян на українських політв’язнів, надісланий 27 липня.

Про це Громадському повідомила радниця омбудсмена Олена Мячина.

«Ми просто чекаємо», — сказала Мячина.

Вона нагадала, що в листі офіс Уповноваженої просить Росію якомога швидше розглянути звернення.

«Просимо розглянути цей лист як відповідний офіційний запит та не затримувати із відповіддю», — зазначено в тексті листа.

27 липня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова направила російській уповноваженій з прав людини Тетяні Москальковій лист з пропозицією обміняти 36 утримуваних в Україні росіян на українських політв’язнів. 

У межах обміну політв’язнів Київ хоче, аби Росія передала незаконно засуджених Олега Сенцова, Романа Сущенка, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба, Євгена Панова, Валентина Виговського, Володимира Балуха, Олексія Сизоновича, Олексія Бессарабова, Дмитра Штиблікова, Володимира Дудку, Олександра Шумкова, Миколу Семену та інших.

Омбудсмен надіслала лист, адже за результатами переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську Росія запропонувала викласти суть ініціативи обміну письмово.

25 липня у Тристоронній контактній групі в Мінську Росія вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. 

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

 

Пов`язані новини