Світ

Росія відмовила правозахисникам Amnesty International в доступі до Сенцова

3 серпня, 2018 12:08
Світ/Росія відмовила правозахисникам Amnesty International в доступі до Сенцова
Зберегти
Вигляд
Російська влада відмовила правозахисникам з міжнародної організації Amnesty International в доступі до українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Російська влада відмовила правозахисникам з міжнародної організації Amnesty International в доступі до українського режисера, політв’язня Кремля Олега Сенцова.

Про це йдеться в заяві Amnesty International.

«Відмова у праві на відвідини Сенцова необґрунтовані. Після майже трьох місяців його голодування є серйозні побоювання зодо його здоров’я. Ми планували відвідати Олега в супроводі незалежного медичного експерта, який зможе оцінити його здоров’я. Для того, аби розвіяти усі сумніви щодо стану здоров’я Олега та адекватності наданої йому допомоги такий візит є обов’язковим», — заявила керівниця Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилуванняУ Кремлі обіцяють розглянути звернення матері Сенцова про помилування.

Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування. 

Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування .

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини