У РПЦ Московського патріархату заявили, що це було «відчайдушною спробою утримати владу».

У Російській православній церкві відреагували на заяви президента України Петра Порошенка про «твердий намір розрубати зв’язки» з церквою РФ. У РПЦ Московського патріархату заявили, що це було «відчайдушною спробою утримати владу».

Про це «Интерфаксу» заявив заступник голови синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей церкви Московського патріархату Микола Балашов.

Протоієрей сказав, що «на віки» буде існувати єдина митрополія і єдина церква, «яка об’єднує усі народи, що ведуть свій рід з Хрещення Русі».

«Дивно чути, як у відчайдушній спробі утримати владу самовпевнений політик, якого не підтримує і десята частина народу, намагається вигадати для нього, для церкви, свій новий лад, свої нові нечувані «канони», вказати йому, що для природно, а що – ні», — заявили у Російській православній церкві.

Під час промови на військовому параді з нагоди Дня Незалежності України президент Петро Порошенко наголосив, що Україні необхідно отримати Томос про автокефалію Української Православної церкви.

«Не може бути вільним тіло, коли душа – в полоні. Нехай сьогодні нас почують у Константинополі, в Москві та Ватикані. Ми маємо твердий намір розрубати останній вузол, яким імперія відчайдушно намагається нас прив’язати до себе. Ми сповнені рішучості покласти край протиприродному та неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви. Церкви, яка освячує гібридну війну Путіна проти України, яка день і ніч молиться за російську владу і за військо — теж російське», — заявив Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Нагадаємо, 19 квітня 2018-го Верховна Рада України підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?  

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: