ENRU

Російська версія миротворчої місії ООН на Донбасі є провокативною — МЗС

Міністерство закордонних справ вважає провокацією ідею президента Росії Володимира Путіна про введення миротворців на Донбас виключно на лінію розмежування.

Про це у коментарі Громадському заявив перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко.

«Це не тільки не реалістична позиція, а це ще й провокативна позиція. Ви бачили по світовій реакції, що пропонувати створити миротворчу місію ООН для того, щоб вона захищала іншу миротворчу місію — ОБСЄ, ну, це виглядає очевидно не реалізуємо, і цього ніхто не буде робити», — заявив Пристайко.

За його словами, не можна обмежувати мандат місії лише лінією розмежування. «Нам потрібно, аби місія змогла забезпечити мир у регіоні, а не лише на цій лінії», — заявив Пристайко.

Зараз Україна веде переговори з міжнародними партнерами, аби «з’ясувати та уточнити спільні позиції щодо миротворців», зазначив Пристайко.

«Наша миротворча місія, на відміну від тої, яку запропонувала Росія, це миротворча місія у повному форматі, яка могла би розташовуватись і мати мандат щодо усієї окупованої території. Мала можливість вийти на кордон і стати між сторонами», — пояснив перший заступник міністра.

Пристайко додав, що для введення такої місії треба відвести важке озброєння і, щоб Росія вивела своїх військовослужбовців і найманців.

Водночас, він зазначив, що наразі про строки введення місії говорити зарано.

«Якщо казати про мінімальні терміни — то ми, на жаль, говоримо про місяці. Можна, звісно першу логістичну місію ввести за кілька місяців. Але це все за умови, що буде рішення Ради безпеки ООН, що буде документ, який погодять усі, а не той, що зараз вкинула Росія», — додав Пристайко.

Раніше повідомлялось, що проект резолюції РФ щодо миротворчої місії на сході України не знайшов підтримки серед членів Радбезу ООН.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення.

МЗС України назвало заяву Путіна спробою представити агресію внутрішньо-українським конфліктом. 

Згодом, Україна довела до відома генсека ООН позицію щодо миротворців на Донбасі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram