Співробітники органів внутрішніх справ «Покровське-Стрешнєво» міста Москви склали на одну з учасниць маршу на підтримку журналіста «Медузи» адміністративний протокол через те, що вона вигукувала «антиурядове» гасло «Іван Голунов!».

Про це повідомляють «Відкриті медіа».

У протоколі вказано, що учасниця акції «викрикувала антиурядові гасла: «Іван Голунов», привертаючи увагу громадян і засобів масової інформації».

Раніше у центрі Москви на марші на підтримку журналіста Івана Голунова затримали понад 400 осіб, серед них є багато журналістів. Демонстранти вимагали розслідування сфабрикованих кримінальних справ, реформи статті 228 («Незаконні придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів») та звільнення невинних.

Нагадаємо, журналіста-розслідувача Голунова затримали у Москві 6 червня, начебто виявивши у нього наркотики. Після затримання йому 16 годин не дозволяли звернутися до адвоката та застосовували силу. Викликати швидку допомогу йому теж не дозволили. Крім того, поліція довго відмовлялася взяти у Голунова біологічні зразки, аналіз яких може підтвердити, що він не торкався до наркотиків.

8 червня Голунова офіційно звинуватили у замаху на збут наркотиків, ця стаття передбачає до 20 років ув'язнення. Він заявив, що знайдені у нього в рюкзаку та у квартирі наркотики підкинули.

Увечері 8 червня Голунова відправили під домашній арешт, а 11 червня справу проти нього закрили.

/Самуїл Проскуряков

Поділитись: