Поліція затримує учасників акції портесту на підтримку журналіста Івана Голунова через сфабриковану кримінальну справу проти нього, Москва, Росія, 12 червня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

У центрі Москви на марші на підтримку журналіста Івана Голунова затримали понад 400 осіб, серед них є багато журналістів. Демонстранти вимагали розслідування сфабрикованих кримінальних справ, реформи статті 228 («Незаконні придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів») та звільнення невинних.

Про це повідомило «ОВД-Инфо» станом на 16 годину.

Раніше повідомлялося про майже сотню затриманих. Серед затриманих журналісти «Коммерсанта», «МБХ-Медиа», «Медузи», «Дождя», «Ведомости», Reuters, Der Spiegel, The Village та інших видань. Також затримали російського опозиціонера Олексія Навального.

Масові акції почались вранці 12 червня, зокрема, на підтримку журналіста-розслідувача Івана Голунова, якого звинувачували в спробі збуту наркотиків. Завдяки великій підтримці та тиску з боку громадськості Голунова врешті відпустили, а справу проти нього закрили.

Поліція затримує учасників акції портесту на підтримку журналіста Івана Голунова через сфабриковану кримінальну справу проти нього, Москва, Росія, 12 червня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Журналіста-розслідувача Голунова затримали у Москві 6 червня, начебто виявивши у нього наркотики. Після затримання йому 16 годин не дозволяли звернутися до адвоката та застосовували силу. Викликати швидку допомогу йому теж не дозволили. Крім того, поліція довго відмовлялася взяти у Голунова біологічні зразки, аналіз яких може підтвердити, що він не торкався до наркотиків.

8 червня Голунова офіційно звинуватили у замаху на збут наркотиків, ця стаття передбачає до 20 років ув'язнення. Він заявив, що знайдені у нього в рюкзаку та у квартирі наркотики підкинули.

Увечері 8 червня Голунова відправили під домашній арешт, а 11 червня справу проти нього закрили.

Поділитись: