Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська влада навмисно ізолює від світу українського активіста Олега Приходька, аби змусити його визнати вину у злочині, який він нібито скоїв.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Вона повідомила, що підконтрольний Росії «Верховный суд Республики Крым» 20 лютого залишив Приходька під вартою. Його продовжать незаконно утримувати в окупованому Севастополі до 10 квітня.

Денісова зазначала, що її листи до омбудсменки Росії Тетяни Москалькової з вимогою допустити на побачення до Приходька його рідних та священнослужителів залишаються без будь-якого реагування. Вона також планує звернутися до директора ФСБ РФ Олександра Бортникова з цією вимогою.

«У випадку ігнорування моїх законних вимог та продовження бездіяльності російської влади, невідкладно здійсню моніторинговий візит до місця несвободи (де утримують Приходька — ред.)», — переконує Денісова.

Раніше стало відомо, що кримському активісту Олегу Приходьку російські силовики відмовляють у побаченнях з родичами та священником Архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом.

Нагадаємо, 10 жовтня 2019 року стало відомо, що Олега Приходька затримали російські силовики в анексованому Криму. За словами адвоката Приходька, його звинувачують у підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак. Також як свідка затримали дружину Олега — Любов Приходько.

11 жовтня 2019 року Приходька відправили у слідчий ізолятор на 2 місяці — до 10 грудня 2019 року, згодом запобіжний захід подовжили.

Також відомо, що 8 лютого 2019 року співробітники кримського главку ФСБ провели обшук в Олега Приходька в селі Оріхове Сакського району. У нього вилучили українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку й домашні CD-диски.

Після обшуків Приходька повезли до Сімферополя, де допитували про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.Також затримали його дружину Любов Приходько.

У січні 2020-го Приходьку висунули нове звинувачення в незаконному придбані вибухових пристроїв.

Поділитись: