Російська журналістка Ольга Галкіна, яка працювала у виданні «РИА Новости», є основним джерелом інформації для досьє про нібито змову президента США Дональда Трампа з Кремлем під час передвиборчої кампанії 2016 року.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Напередодні президентських виборів 2016 року у США фахівці одного із фондів, пов’язаного з Республіканською партією, замовили ексагенту британської розвідки MI-6 Крістоферу Стілу досьє на Дональда Трампа. Роботу над цим досьє сплатив штаб Гілларі Клінтон.

Крістофер Стіл передав зібрані матеріали у Федеральне бюро розслідувань. У них ішлося про те, що представники виборчого штабу Трампа мали контакти з представниками Кремля, особистий адвокат Трампа Майкл Коен провів таємну зустріч у Празі з російськими агентами, а Трамп під час поїздки в Москву користувався послугами секс-працівниць.

Джерела The Wall Street Journal в американських спецслужбах підтвердили, що головним інформатором для цього досьє стала 40-річна росіянка Ольга Галкіна. Вона працювала у представництві технологічної компанії XBT Holding SA на Кіпрі, а також журналісткою російського агентства «РИА Новости».

Завдяки своїм зв’язкам серед російського політичного керівництва вона зібрала потрібну інформацію і передала її своєму однокласнику Ігорю Данченко, який працював тимчасовим консультантом Крістофера Стіла.

Зокрема, в матеріалах йшлося про те, що злам серверів був проведений з серверів компанії Webzilla — дочірньої компанії XBT, у якій працювала Галкіна. Крім того, вона зазначила, що її начальник Олексій Губарєв був найнятий спецслужбами Росії. 

Оновлено: Ольга Галкіна спростувала інформацію про The Wall Street Journal агентству «РИА Новости» та зазначила, що вся опублікована інформація є неправдою.

Що за звіт?

У 2017 році видання Buzzfeed опубліковало 35-сторінковий звіт про зв’язки новообраного президента США Дональда Трампа і його команди з Росією. Крім того, у звіті є безпосередньо «компромат» на новообраного президента, як-от те, що люди з його команди зустрічалися з російськими агентами, а також те, що він нібито замовляв російських секс-працівниць.

Згідно з розслідуванням спецпрокурора Роберта Мюллера, злам серверів Демократичної партії справі був організований російською військовою розвідкою. Інформація про те, що адвокат Трампа зустрічався із російською агентурою у Празі, не підтвердилася. Також розслідування Мюллера виявило, що хакерські атаки на передвиборчий штаб Гілларі Клінтон здійснили хакери, які співпрацювали із військовою розвідкою Росії.

Поділитись: