У Нафтогазі підрахували, що запропонована російською стороною знижка на постачання газу до України без посередників (пряма купівля газу у Газпрому) в обмін на відмову Нафтогазу від 3 мільярдів доларів перемоги у Стокгольмському арбітражі, окупиться через 28 років.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко в ефірі одного з українських телеканалів, передає «Інтерфакс-Україна».

«Якщо порахувати, то ця «знижка», про яку каже Путін, навіть якщо просто економічно рахувати, окупиться за 28 років, якщо порівнювати лише (з відмовою від — ред.) 3 мільярдів доларів, які Газпром нам вже винен. Не кажучи вже про нові позови», — повідомив Вітренко.

За його словами, Україні немає сенсу чекати 28 років того, що вона може отримати вже зараз, стягнувши борги з Газпрому за кордоном.

Нагадаємо, що раніше Вітренко повідомляв, що Нафтогаз планує стягнути з Газпрому 3 мільярди доларів у Нідерландах. Суди цієї країни вже наклали на активи Газпрому арешт, а наразі розглядають питання конфіскації його активів на користь Нафтогазу в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Зазначимо, що наразі між Нафтогазом та Газпромом діють контракти на транзит газу та його постачання до України. В межах контракту Газпром має постачати газ до України напряму, але не робить цього, порушуючи умови угоди. Україна не купує газ у Газпрому напряму з листопада 2015 року, зокрема через те, що Газпром цього газу просто не продає.

Раніше Вітренко повідомляв, що Росія і так має постачати газ до України за ціною на 20-25% нижчою, ніж Україна купує у Європі, але не робить цього.

18 листопада у Газпромі заявили, що надіслали Нафтогазу офіційну пропозицію про укладання нової угоди на транзит газу на 1 рік або продовження чинних контрактів. Умовою цього є відмова України від претензій до Газпрому в межах перемоги у Стокгольмському арбітражі, а також від штрафу, який на Газпром наклав українських антимонопольний комітет.

Зазначимо, що Україна на переговорах про транзит газу намагається укласти з Росією довгостроковий контракт на транзит газу терміном на 10 років з фіксованими обсягами транзиту, а також відповідальністю сторін за порушення угоди. Крім цього, за наполяганням України та ЄС, новий контракт мають укласти за європейськими правилами. Для цього в Україні ухвалили закон про анбандлінг Нафтогазу, який передбачає створення незалежного від Нафтогазу Оператора ГТС.

Ми існуємо завдяки вам! Підтримайте незалежну журналістику — фондуйте нам на Спільнокошті та долучайтеся до спільноти Друзів hromadske.
Поділитись: