Російське підприємство забруднило Чорне море нафтою. Але применшило площу плями в 400 тисяч разів
Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) заявив про викид нафти під час її завантаження на танкер у Чорному морі. Компанія повідомила, що площа нафтової плями становить приблизно 200 квадратних метрів, але з’ясувалося, що вона в 400 тисяч разів більша.
Про розлив нафти у понеділок, 9 серпня, повідомила пресслужба КТК.
Компанія зазначила, що інцидент стався ще 7 серпня за шість кілометрів від берега. Пляму локалізували того ж дня, а вже 8 серпня ситуацію в районі розливу нормалізували. Для розслідування причин та обставин розливу нафти створили роботу комісію.
«Площа розливу становила приблизно 200 квадратних метрів, об’єм — орієнтовно 12 кубічних метрів», — ішлося у пресрелізі. Але 10 серпня цю інформацію спростували науковці Інституту космічних досліджень Російської академії наук.
Там заявили, що супутникові знімки за вечір 8 серпня свідчать: нафтова пляма через негоду розширилася на площу майже 80 квадратних кілометрів — тобто в 400 тисяч разів більшу, ніж заявляла компанія.

А втім, представник Інституту Андрій Костяний вважає, що це на краще: шторм відніс пляму від берега, запобігши його забрудненню. А що стосується нафти, то вона вже до кінця 11 серпня може природно випаруватися з поверхні.
Водночас представник російського відділення Greenpeace Володимир Чупров застерігає, що на ліквідацію наслідків розливу знадобиться кілька тижнів — залежно від погодних умов. У найгіршому разі шторм може рознести нафту ще далі.
«[Тоді] більша частина розливу рознесеться морем, частина піде в атмосферу і, звісно ж, у цьому нема нічого хорошого, оскільки це завдасть шкоди живим організмам і людині, яка цим буде дихати поблизу — а це канцероген, який спричиняє онкологію», — говорить Чупров.
Трубопровід КТК, який обслуговує однойменна компанія, забезпечує перекачування понад 80% казахської нафти з шельфу Каспійського моря. Його довжина становить 1511 кілометрів, а потужність — до 67 мільйонів тонн на рік.
- Поділитися: