Посольство Росії в Празі змінило свою юридичну адресу з площі Бориса Нємцова (російського опозиціонера, убитого 27 лютого 2015 року в Москві) на вулицю Коруновачні, де розташований його консульський відділ.

Про це російські дипломати повідомили Міністерству закордонних справ Чехії, пише Aktuálně.

Фізичне розташування посольства не зміниться, його головна будівля, як і раніше, розташовуватиметься в колишньому палаці Печека. Площу, на якій він стоїть, у лютому перейменували з Під каштанами (Pod Kaštany) на площу Бориса Нємцова.

Росіяни тепер заявили, що не використовуватимуть в офіційних документах цю адресу.

«Російське посольство повідомило нам сьогодні про зміну своєї адреси поштової доставки, це в основному тільки адміністративний крок, який у нас немає ніяких підстав оскаржувати», — каже прессекретарка чеського МЗС Зузана Штіхова.

Російське посольство ніяк не пояснило перенесення своєї юридичної адреси.

27 лютого у Празі відбулася офіційна церемонія відкриття площі, яку перейменували на честь російського опозиціонера Бориса Нємцова, убитого 27 лютого 2015 року в Москві.

Площі, сквери та вулиці біля посольства Росії є у КиєвіВашингтоні та Вільнюсі.

Борис Нємцов був застрелений в Москві 27 лютого 2015 року.

Обвинуваченими у справі про вбивство політика проходили 5 осіб, у тому числі колишній військовослужбовець чеченського батальйону «Північ» Заур Дадаєв.

У червні 2017-го суд присяжних у Москві визнав головного підозрюваного у вбивстві Нємцова Дадаєва винним. У липні обвинуваченого Дадаєва та ще 4 підозрюваних засудили до 20 років колонії. Всі підсудні у справі про вбивство Бориса Нємцова свою провину не визнають.

Багато хто з російських опозиціонерів вважає замовником убивства главу Чеченської Республіки Рамзана Кадирова, однак про його причетність до злочину офіційне слідство, підконтрольне владі РФ, не заявляло.

Поділитись: