Європейський Союз запровадив санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці 25 листопада 2018 року, унаслідок якої троє українських моряків отримали травми. Усі 24 українця нині перебувають у СІЗО Москви.

До санкційного списку додали російських моряків з кораблів «Изумруд», «Суздалец», «Дон», а також морських прикордонників, які брали участь в нападі на українські судна в Керченській протоці, вказує «Интерфакс».

Санкції ввели проти очільника прикордонного управління так званого ФСБ Криму та Севастополя Сергія Станкевича, командувача військами Південного воєнного округу, генерала-полковника Олександра Дворнікова.

Також проти командира малого протичовного корабля «Суздалец» Сергія Щербакова, начальника служби пункту управління так званого ФСБ по Криму та Севастополю Сергія Ромашкіна, начальника служби пунтку управління ФСБ в Керчі Олексія Шахотіна, заступника управління Андрія Шеіна, командира корабля «Дон» прикордонної служби РФ Олексія Саляєва та командира корабля «Изумруд» Андрія Шицпицина.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Слава Україні»: як у Москві судили українських моряків

Поділитись: