Фото:

Ілля Новіков у Facebook

Російський адвокат Ілля Новіков долучиться до захисту п'ятого президента України й депутата Петра Порошенка.

Про це повідомили на офіційному сайті партії «Європейська солідарність».

«Це рішення було прийняте після того, як стало відомо про намір Державного бюро розслідувань звернутися за правовою допомогою… до країни-агресора, зокрема у кримінальному провадженні щодо проходження українських військових кораблів у Керченській протоці у листопаді 2018 року», — йдеться в повідомленні.

У партії зазначили, що Новіков має дозвіл на адвокатську практику в Україні. Також він захищає інтереси українських політв'язнів в Росії.

«Зокрема, до минулого місяця він був адвокатом наших моряків. Так само Ілля Новіков захищає і російських опозиціонерів, займає активну громадянську позицію — послідовно виступає проти політичних репресій Путіна», — підкреслили у «ЄС».

На запит hromadske у ДБР повідомили, що розслідують 12 справ, що стосуються Петра Порошенка.

25 липня 2019-го Порошенко вперше прийшов на допит у ДБР у справі про продаж заводу «Кузня на Рибальському». Після допиту Порошенка у ДБР на нього намагались напасти.

12 серпня Порошенко вдруге приходив на допит у межах кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». Після допиту у нього намагалися поцілити яйцями.

За словами керівника ДБР Романа Труби, допит Порошенка тривав дві години. Труба також заявив, що наступний допит, можливо, буде проведений із застосуванням поліграфа.

13 серпня суд надав дозвіл на проведення перевірки п’ятого президента України Петра Порошенка на поліграфі.

Адвокат Порошенка назвав «піар-ходом» ідею допиту свого клієнта на поліграфі.

Порошенко заявив, що готовий пройти допит на поліграфі в ефірі телеканалу «Прямий», бо ДБР упереджене.

Поділитись: