Колишній заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації проти п'ятого президента України Петра Порошенка, його політичної сили «Європейська солідарність» і телеканалу «Прямий».

Про це йдеться в позовній заяві від 15 серпня.

У позові, поданому до Печерського районного суду Києва, Портнов вимагає визнати недостовірною та такою, що порушує його особисті немайнові права заяву Петра Порошенка, оприлюднену 12 серпня 2019 року на сайтах Прямого каналу і партії «Європейська солідарність».

Мова про публікацію під назвою «Петро Порошенко: Портнов передав матеріали «справи моряків» Росії», у якій зазначалося, що матеріали кримінального провадження щодо незаконно захоплених Російською Федерацією українських моряків у Керченській протоці Державне бюро розслідувань нібито передало Андрію Портнову, який потім передав цю інформацію Росії, «а конкретно постійному представнику РФ в ООН Василю Небензю».

Позивач стверджує, що ця інформація не відповідає дійсності, у зв'язку з чим вимагає зобов'язати партію «Європейська солідарність», Петра Порошенка і телеканал «Прямий» спростувати відповідну інформацію протягом п'яти календарних днів із дня набрання рішенням у даній справі законної сили, шляхом розміщення на своїх сайтах «вступної та резолютивної частини рішення суду в цій справі під заголовком «Спростування»». 

Також ексзаступник голови АП Януковича хоче стягнути з відповідачів понесені ним судові витрати.

На сайтах телеканалу «Прямий» та «Європейської солідарності» за посиланнями, які наведені в позові, цього матеріалу немає, проте публікація на сайті «Прямого» зберіглася у кеші Google.

Раніше лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко заявив, що його допит як свідка у справі про можливе ухиляння від сплати податків при купівлі каналу «Прямий» є тиском на журналістів та спробою рейдерського захоплення телеканалу, ініціатором якого, на думку п'ятого президента України, є Андрій Портнов.

Як відомо, нині Порошенко приходив на допит у межах кримінального провадження щодо можливого ухилення від сплати податків під час купівлі-продажу телеканалу «Прямий». 

У ДБР Громадському повідомили, що Порошенко фігурує у 12 кримінальних провадженнях. Як зазначив генпрокурор Юрій Луценко, Порошенко проходить у всіх справах як свідок, підозр йому не вручали.

Поділитись: