Російський державний «Внешекономбанк» виграв справу проти України у Стокгольмському арбітражі та домігся заборони на продаж своєї української «дочки» — «Промінвестбанку».

Про це повідомляє «Интерфакс», посилаючись на повідомлення російського банку.

Зазначимо, що аукціон з продажу контрольного пакета акцій українського дочірнього банку «ВЕБу» мав відбутися 28 серпня, однак біржа, яка мала проводити аукціон, не отримала жодної заявки від учасників.

«Після серії екстрених слухань і обміну змагальних позицій з українською стороною англійський юрист виніс рішення, яким підтримав правову позицію, розроблену спільною юридичною командою «ВЕБу» і колегії адвокатів, задовольнив всі вимоги «ВЕБу», заборонив Україні продавати акції «Промінвестбанку», а також зобов'язав Україну відшкодувати «ВЕБу» понесені арбітражні витрати», — йдеться у повідомленні «Внешекономбанку».

1 серпня у «Внешекономбанку» повідомили, що домоглися призупинки продажу акцій своєї української «дочки».

Раніше про намір купити «дочку» російського держбанку в Україні повідомили 3 компанії.

19 липня на фондовій біржі «ПФТС» виставили на продаж 99,7% «дочки» російського державного банку «Внешекономбанк» «Промінвестбанк». Акції планували продати через аукціон за 532,1 мільйона гривень.

10 червня «Внешекономбанк» подав на Україну до Стокгольмського арбітражу. Загальна вартість позову складає «сотні мільйонів доларів».

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

12 вересня 2018 року стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

31 травня 2019 року Верховний суд відмовився арештовувати майно російських державних банків на території України для виконання рішення Гаазького трибуналу на користь компаній Ігоря Коломойського.

Поділитись: