Член британської палати лордів Ґреґ Бейкер отримав від 3,9 мільйона до 5,2 мільйона доларів бонусів від компанії En+ російського олігарха Олега Дерипаски за свою лобістську роботу зі зняття з неї санкцій США

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Зокрема лорд Бейкер працював над створенням угоди між Мінфіном США та Дерипаскою, в межах якої американський уряд погодився зняти санкції з компанії російського олігарха взамін на його відхід від управління En+, яка володіє алюмінієвим бізнесом Дерипаски.

В офіційній звітності російської компанії вказано, що минулого року вона заплатила 16 мільйонів доларів бонусів, з яких 1,8 мільйона доларів — не «керівному менеджерському складу». Однак у Bloomberg зазначають, що «бонус» Бейкера у цю звітність не потрапив, оскільки його виплатили уже після зняття санкцій у 2019 році.

Нагадаємо, у січні США зняли санкції з трьох компаній, пов'язаних з російським олігархом Дерипаскою. Після цього його алюмінієва компанія «Русал» повідомила про будівництво заводу у штаті Кентуккі, США. Сам олігарх оголосив «конкурс», в межах якого заплатить 600 тисяч доларів тому, хто розкриє «істинні причини того, чому США запровадили проти нього санкції».

Журналісти The New York Times отримали текст конфіденційної угоди, укладеної між наближеним до Кремля Олегом Дерипаскою та Мінфіном США щодо скасування санкцій. Зокрема, там виявили, що попри зобов’язання олігарха продати свої акції у підсанкційних компаніях, він залишить суттєвий вплив на них.

У квітні 2018 року США запровадили санкції проти російських олігархів, наближених до президента Путіна у справі щодо втручання Москви в президентські вибори 2016 року.

Акції компанії «Русал» російського олігарха Дерипаски впали вдвічі після санкцій США. Компанії США почали анулювати контракти з російськими організаціями зі списку санкцій.

Поділитись: