Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова має намір прибути до Києва для участі в судовому засіданні у справі головного редактора видання "РИА Новости Україна" Кирила Вишинського, звинуваченого в державній зраді.

Москалькова відзначає, що напередодні направила уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денисовій лист на захист прав Вишинського.

Омбудсмен РФ стверджує, що останній «утримується в нелюдських умовах у Лук'янівському СІЗО Києва».

«За інформацією адвоката в його камері відсутня електрика й штучне освітлення, Кирил спить на простирадлі без матраца, подушки і ковдри. Ця ситуація не тільки не відповідає загальновизнаним міжнародним стандартам утримання в пенітенціарних установах, а й згубно позначається на і так підірваному здоров'я російського журналіста», - заявила омбудсмен РФ.

Своєю чергою, Денисова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що умови утримання відповідають вимогам законодавства і скарг ув’язнений на них не пред’являв.

«За результатами перевірки виявлено, що приміщення, де утримується Кирило Вишинський світле (два вікна) електрифіковане та чисте, має централізоване опалення та водопостачання. Питною водою, побутовим приладдям та посудом чоловіка забезпечено. Вишинський має окреме спальне місце та чисту постіль», — наисала український омбудсмен.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile