Віцепрем'єр-міністр Росії Дмитро Козак повідомив, що інформація про те, що Газпром може відновити постачання газу українським споживачам, не відповідає дійсності.

Про це Козак повідомив російським журналістам за підсумками наради з російським прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим 23 грудня, передає «Интерфакс».

«Що стосується прямого постачання газу з Росії до України, то ми домовлялися після Нового року, після того, як всі питання (пов’язані з продовженням транзиту газу — ред.) будуть врегульовані, ще раз обговорити ці питання», — повідомив Козак.

Він зазначив, що інформація про укладання договорів про постачання газу з 5 українськими компаніями — це «буря в стакані».

«Це не відповідає дійсності. У нас ніяких контрактів, крім домовленостей з урядом України, немає, будемо діяти суворо в межах протоколу», — додав Козак.

Зазначимо, що укладання договорів про постачання газу з 5 українськими компаніями hromadske підтвердили джерела на газовому ринку України.

Також можливість відновлення прямого постачання російського газу до України передбачена у підписаному протоколі про транзит газу.

«За умови виконання у повному обсязі домовленостей, передбачених пунктами 1-3 цього протоколу, сторони розглянуть можливість постачання газу до України з врахуванням принципу формування ціни на базі європейського хабу (NCG) за виключенням обґрунтованої знижки з врахуванням обсягів такого постачання», — йдеться у протоколі.

Україна не купує газ напряму у Газпрому з листопада 2015 року, тобто вже 4 роки. Попри це, імпортний газ, який надходить до українських споживачів, має переважно російське походження. Його Україна купує у Польщі, Словаччини, Угорщини та інших країн на своєму західному кордоні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile