Своєю заявою про спрощену процедуру отримання російських паспортів для всіх українців РФ хоче подальшої ескалації конфлікту та хаотизації в Україні.

Таку думку висловив постійний представник України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Дмитро Кулеба у своєму Twitter.

«Якби РФ хотіла компромісу і врегулювати конфлікт, вона б зараз утримувалася від ескалації й залишала новому президенту України простір для дипломатичного маневру. Але РФ хоче подальшої ескалації та хаотизації України й тому продовжує ускладнювати правила гри».

Нагадаємо:

  • 28 квітня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
Поділитись: