У Міністерстві закордонних справ Німеччини заявили, що підтримують продовження транзиту російського газу через газотранспортну систему України після 2019 року, коли закінчиться чинний контракт на транзит.

Про це повідомив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас під час прес-конференції з головою МЗС України Вадимом Пристайком.

«Ми підтримуємо переговори по транзиту газу через Україну. Ми вважаємо, що транзит слід продовжити і після 2019 року», — повідомив Маас.

Він також зазначив, що напередодні німецький парламент схвалив ратифікацію оновленої газової директиви, яка передбачає накладання на «Північний потік-2» (трубопровід, яким Росія зможу доставляти газ в обхід України) штучні обмеження.

«Я хочу прибрати деякі спекуляції, які були останнім часом. Німецький Бундестаг ухвалив Європейську директиву про газ саме так, які ми це обіцяли», — додав міністр.

Зазначимо, що Німеччина — один з найбільших прихильників російського морського трубопроводу «Північний потік-2», який дасть змогу Росії відмовитися від транзиту газу через Україну, який приносить по 3 мільярди доларів доходів щороку.

13 листопада повідомлялось, що німецький парламент з другої спроби ратифікував оновлене законодавство ЄС, яке поширює норми ЄС на морські трубопроводи, зокрема «Північний потік-2». Напередодні до цього законопроєкту намагалися внести правку, яка мала надати право Німеччині вивести «Північний потік-2» з під дії цього закону.

Відповідно до газової директиви ЄС, яка набула чинності у травні, норми європейського енергетичного права поширюються на трубопроводи, які підключаються до ГТС Євросоюзу. Такі газопроводи повинні відповідати вимогам до газопроводів країн ЄС — зокрема мають бути розділені постачальник газу та транспортувальник.

Директива зачіпає «Північний потік-2». Відповідно до цієї директиви, транспортувати газ цим трубопроводом повинна компанія, незалежна від Газпрому, а 50% його пропускних можливостей повинні бути зарезервовані для альтернативних постачальників.

Пропоновані поправки Бундестагу, надали б змогу звільнити «Північний потік-2» від цих обмежень.

Зазначимо, що у разі запуску «Північного потоку-2» Росія зможе повністю відмовитися від транзиту свого газу через Україну. Цей транзит щороку приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходів. 31 грудня 2019 року закінчується дія контракту між Україною та Росією про транзит газу. Нового контракту держави ще не уклали, а переговори щодо нього, які відбуваються за участю Єврокомісії, є безуспішними.

Поділитись: