росія на 10 днів зупинила постачання через газопровід «Північний потік»: нібито через ремонт
росія з 11 до 21 липня повністю зупинила постачання газу через «Північний потік». Пояснюють це плановими ремонтними роботами.
Про зупинку постачання оператор газопроводу повідомив на сайті ще 1 липня.
Там вказують, що упродовж 10 днів будуть проводити планові профілактичні роботи: тестування механічних компонентів та систем автоматизації.
Оператор наголошує, що графік і план робіт завчасно узгодили з партнерами з транспортування газу. Як пише «Интерфакс», терміни цього ремонту були відомі ще у вересні 2021 року.
Газопроводи зазвичай раз на рік зупиняють для ремонтних робіт, але цього разу в Євросоюзі побоюються, що рф може продовжити технічне обслуговування, аби ще більше обмежити постачання газу до Європи. А це своєю чергою вплине на можливості Європи заповнити свої сховища на зиму та може посилити газову кризу.
Що передувало?
14 червня «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік» приблизно на 40% — через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. У рф заявили, що німецька група Siemens нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Цю турбіну відправили на ремонт до Монреаля, але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, про які уряд Канади оголосив минулого місяця. Німеччина, що вже стикнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Міністр економіки Німеччини Роберт Габек заявив, що турбіну для «Північного потоку-1» потрібно повернути до початку ремонтних робіт 11 липня. Її випуск позбавив би кремля приводу тримати трубопровід закритим.
«Я буду першим, хто боротиметься за подальший сильний пакет санкцій ЄС [проти рф], але сильні санкції означають, що це має завдати більшої шкоди росії та путіну, ніж нашій економіці», — сказав Габек.
Україна виступала проти передавання Канадою турбін. Конгрес українців Канади навіть звернувся до прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо та членів його уряду з офіційним листом, у якому наголосив, що доля турбіни є «випробуванням рішучості уряду Канади зберігати санкції та продовжувати ізолювати росію».
Однак 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що Канада все-таки передасть газову турбіну для «Північного потоку», але розширить санкції проти рф. Україна закликала не підлаштовувати санкції під забаганки росії.
- Поділитися: