На тристоронніх переговорах про транзит газу до Європи через газотранспортну систему України російська сторона акцентувала свою позицію на питанні відновлення прямого постачання газу до України, а не питання транзитного договору.

Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович під час спілкування з журналістами за підсумками переговорів, які відбулися 19 вересня у Брюсселі, передає «Інтерфакс-Україна».

«Для української сторони найбільш важливо — функціонуючий транзит і його обсяги для європейських споживачів. Російська сторона зробила акцент на прямому постачанні газу українським споживачам», — повідомив Шефчович.

Він зазначив, що усі підняті питання на переговорах 19 вересня домовилися обговорювати у жовтні, коли відновляться переговори на політичному рівні.

Також Шефчович зазначив, що і Україна, і Європа підготувалися до того, що Росія може перекрити постачання свого газу через ГТС України з 1 січня 2020 року.

«Ми гарно підготувалися до будь-якої випадковості», — підкреслив Шефчович.

19 вересня 2019 року у Брюсселі має відбутися черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. переговори відбудуться за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року.

Поділитись: