Росія передала Туреччині першу партію комплектуючих для комлексів С-400
У Туреччину на авіабазу під Анкарою доставили перші компоненти російських зенітно—ракетних комплексів С—400, за купівлю яких США погрожують санкціями.
Про це повідомило Міноборони Туреччини, пише Anadolu.
Так, 12 липня почалася передача першої партії комплектуючих для С-400 на авіабазу «Мюртед» у межах угоди про постачання Туреччині російських зенітних ракетних комплексів.
Відтак Туреччина стала першою країною НАТО, яка купила у Росії комплекси С-400.
Нещодавно Вашингтон пропонував Анкарі свої комплекси Patriot. Однак президент Туреччини Реджеп Ердоган відхилив цю пропозицію, зазначивши, що умови США не такі вигідні, як умови російської сторони.
Контракт на постачання Туреччині чотирьох російських систем С-400 «Тріумф» на суму близько $2,5 млрд підписаний ще у 2017 році. США вимагають від Туреччини, аби та відмовилася від придбання російських зенітно-ракетних комплексів до 31 липня. Інакше США обіцяють припинити співпрацю у виробництві винищувачів F-35 та навчанні турецьких пілотів керуванню ними та ввести санкції проти Туреччини. Ердоган переконаний, що США навряд чи підуть на серйозні заходи, як от припинення постачання винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління F-35. На сьогодні Туреччина очікує 100 американських винищувачів.
Нагадаємо:
- 7 червня США скоротили підготовку турецьких пілотів F-35 через закупівлю Анкарою С-400 у Росії.
- Американські чиновники наполягають на скасуванні угоди на С-400 на 2,5 млрд доларів між Росією і Туреччиною, пояснюючи це тим, що винищувачі F-35 можуть стати уразливими для російських систем протиповітряної оборони. Як альтернативу Вашингтон запропонував Анкарі американську систему Patriot, проте влада Туреччини не стала скасовувати домовленостей із Москвою.
- На початку квітня США припинили поставляти Туреччині деталі для F-35.
- 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписавтак званий закон «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA). Серед іншого, він передбачає санкції для партнерів російського «Рособоронекспорту» за суттєві угоди. Так, за цим законом міністерство фінансів США 20 вересня 2018 року ввело санкції проти департаменту підготовки військ і постачання Центральної військової ради Китаю та його керівника Лі Шанфу за угоди із Рособоронекспортом. Причиною стала угода про купівлю Китаєм 10 російських винищувачів Су-35 та ракетних систем С-400.
- Поділитися: