Захоплені рік тому біля Керченської протоки українські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу» повернуть Україні 18 листопада.

Про це «Интерфаксу» повідомили в так званому «прикордонному управлінні ФСБ в республіці Крим».

У відомстві розповіли, що українські кораблі йдуть на буксирі до погодженого місця зустрічі, де 18 листопада їх повернуть Україні. Інші деталі процедури «прикордонники» відмовились розкривати.

Раніше сьогодні, 17 листопада, стало відомо, що українські катери «Нікополь» і «Бердянськ» та буксир «Яни Капу» покидають анексовану Керч.

Нагадаємо, 25 травня міжнародний трибунал з морського права у справі про захоплення Росією 24 українських моряків зобов’язав Росію негайно звільнити військові кораблі й повернути їх під контроль України.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: