Російська Федерація заявила, що відновить переговори з Японією про укладення мирного договору, коли Токіо підтвердить російський суверенітет над Курильськими островами. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає ТАСС. Зазначимо, що досі переговори були безрезультатними.

«Ми хотіли б, щоб наші японські сусіди чітко підтвердили очевидне, а саме — підсумки Другої світової війни, включно з повним визнанням і повагою суверенітету Російської Федерації, в тому числі над згаданими [Курильськими] островами. Без цього ми не зможемо організувати розмову», — сказав він.

Нагадаємо, нещодавно президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва готова підписати угоду, яка ґрунтується на Радянсько-Японській декларації 1956 року.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що переглядає можливість укладення мирного договору з Росією, якщо федерація передасть Токіо два з чотирьох спірних Курильських островів.

Останнім часом керівництво Японії та Росії активізувало переговори щодо укладення мирної угоди, а ЗМІ неодноразово повідомляли, що сторони обговорюють і проблему територіального спору.

У січні в російських містах відбулися мітинги проти можливої передачі Курильських островів Японії. На мітингу в Москві представник Російської православної церкви також закликав владу РФ захопити нові українські землі, зокрема Київ.

У вересні 2018 року президент РФ Володимир Путін запропонував Японії укласти мирну угоду «без будь-яких передумов», проте Токіо відмовився від цієї пропозиції.

Як повідомлялося, Японія висловила протест Росії через присвоєння назв Курильським островам.

Раніше Росія розмістила новітні ракети на спірних з Японією Курилах.

Після завершення Другої Світової війни Радянський союз включив до свого складу південні острови Курильської гряди, які належали Японії. Токіо вважає острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан та групу островів Хабомай своїми північними територіями та вимагає від Росії повернути їх, бо СРСР не мав юридичного обґрунтування для включення їх до свого складу. Через не врегульований територіальний спір Японія та Росія досі не підписали мирну угоду після завершення Другої Світової війни.

/Віталій Кудирко

Поділитись: