Чорноморський флот Росії вкотре проводить ракетні стрільби біля території анексованого Криму. Для цього росіяни частково закрили район Чорного моря.

Про це повідомляє «Крим.Реалії» з посиланням на пресслужбу флоту.

Зокрема військові сили РФ відпрацьовували у Чорному морі комплекс «Утес», який випускав в умовного противника ракету «Прогрес». На дистанції понад 10 кілометрів її вразив зенітний ракетний комплекс «Штиль» фрегату «Адмирал Григорович».

Для організації стрільбищ Росія залучила понад 10 бойових кораблів та допоміжних суден.

Військово-морські сили Росії в Криму

Це не вперше Російська Федерація тестує ракети біля території анексованого півострова. У квітні минулого року загін кораблів російського Чорноморського флоту провів ракетні стрільби в акваторії Чорного моря і повернувся в пункт базування в анексований Севастополь. 

5 квітня 2019 року на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО ухвалили низку заходів для України та Грузії щодо посилення безпеки в регіоні Чорного моря. 

Загалом Україна виступає за постійну присутність НАТО у Чорному морі через агресію РФ та наслідки мілітаризації Криму.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: