За підсумками першої робочої сесії в рамках зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО було ухвалено низку заходів для України і Грузії щодо посилення безпеки в регіоні Чорного моря.

Як заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг підтримка з боку НАТО може бути посилена завдяки навчанню морських сил і берегової охорони, візитам кораблів НАТО в українські та грузинські порти, проведенню спільних навчань та обміну інформацією, повідомляє Deutsche Welle.

«Ми домовилися про пакет заходів з метою поліпшення обізнаності про ситуацію і посилення нашої підтримки Грузії і України», — розповів генсек альянсу.

Столтенберг нагадав, що одна з морських груп НАТО патрулює Чорне море, а навчання з українськими та грузинськими кораблями відбуваються просто зараз.

«Ми будемо тримати наш фокус і нашу присутність у цьому важливому регіоні», — заявив генсек альянсу.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати Америки непохитно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України.

Крім того, 15 березня у Міністерстві фінансів США запровадили санкції проти шести осіб і восьми організацій через агресію Росії в Керченській протоці. Крім того, Канада запровадила санкції проти 114 осіб та 15 компаній через агресію РФ у Чорному і Азовському морях та анексію Криму.

До цього санкції проти 8 росіян за агресію Росії в Керченській протоці запровадив Європейський Союз.

Поділитись: