Пара фронтових бомбардувальників Су-24М під прикриттям винищувачів військово-космічних сил Російської Федерації в акваторії Чорного моря зімітували ракетний удар по надводній цілі — ракетному есмінцю США «Ross», який прямував до порту Одеса.

Як повідомляє командування Повітряних сил ЗСУ з посиланням на дані розвідки, літаки здійснили маневр, типовий для авіаційного удару крилатими ракетами, й повернулись на аеродром базування.

«На тлі політичної кризи в Європі, військової агресії окупанта на Донбасі та в Криму, брязкання зброєю та демонстрація сили стало уже звичним методом впливу Росії на західні країни, зокрема й ті, що запровадили проти РФ санкції», — наголосили у Повітряних силах.

Вони також зазначили, що фактична «приватизація» Росією акваторії Чорного та Азовського морів ускладнює прохід торговельних суден в обох морях, особливо через Керчинську протоку.

24 грудня 2019-го американський ракетний есмінець USS Ross DDG71 зайшов в одеський морський порт. У Чорне море він зайшов 15 грудня.

Цей корабель у 2016 році разом з десантним судном LSD41 «Уітби Айленд» брав участь в міжнародних навчаннях «Сібріз 2016».

Довжина корабля — 154 метри, ширина 20, осаду 9,3 (з підводного гідроакустичною станцією). Екіпаж становить 337 осіб. Озброєний різним артилерійським і ракетним озброєнням.

Поділитись: