росіян та білорусів допустять до змагань у ще одному виді спорту

російська каноїстка Марта Харитонова бере участь у змаганнях із веслувального слалому на Олімпіаді 2012 року
російська каноїстка Марта Харитонова бере участь у змаганнях із веслувального слалому на Олімпіаді 2012 рокуWikimedia Commons

Міжнародна федерація каное (ICF) вирішила допустити росіян та білорусів до змагань у статусі індивідуальних нейтральних спортсменів. Йдеться лише про тих атлетів, які не підтримують російську агресію проти України.

Про це йдеться на сайті організації.

ICF обіцяє створити незалежну комісію для розгляду всіх заявок від російських та білоруських спортсменів. Терміни повернення визначать після того, як ця комісія встановить правила допуску таких спортсменів. Водночас заборона на участь усіх російських та білоруських офіційних осіб залишиться чинною і надалі.

В ICF заявляють, що ухвалили таке рішення через прихильність до відстоювання принципів спорту, але продовжують засуджувати дії росії та Білорусі в Україні.

Що передувало?

Напередодні Міжнародна федерація дзюдо теж вирішила дозволити росіянам та білорусам брати участь у змаганнях під нейтральним прапором. Організація запевнила, що до змагань допускатимуть лише тих росіян, які не займалися пропагандою російської агресії. Для перевірки біографії нібито вирішили залучити незалежну компанію.

Проте згодом стало відомо, що на чемпіонаті світу 2023 року зареєстрували щонайменше сімох дзюдоїстів, які є членами російської армії. Раніше Міжнародний олімпійський комітет рекомендував не допускати спортсменів, які мають контракти з російською або білоруською армією.

Це вже не перший випадок, коли Міжнародна федерація дзюдо повертає росіян і білорусів до змагань. Уперше це сталося влітку 2022 року. Як пише «Суспільне Спорт», після цього Україна вирішила бойкотувати змагання. А у вересні спортсменів із росії та Білорусі знову відсторонили.

Цього разу Україна знову оголосила про бойкот: українські дзюдоїсти пропустять чемпіонат світу, який відбудеться у травні в Катарі.

Олімпійські ігри

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт заявив, що Україна може бойкотувати Олімпійські ігри, якщо російським і білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання. А втім, він наголосив, що це «крайній захід».

Президент України Володимир Зеленський звернувся з листами щодо цієї теми до президентів провідних міжнародних спортивних федерацій, а також до президента Франції Емманюеля Макрона, чия країна прийматиме Олімпійські ігри 2024 року.

Зеленський також заявив, що Україна розпочинає міжнародну кампанію, щоб не допустити російських спортсменів до змагань на Олімпіаді.

Низка країн, зокрема Польща та Велика Британія, вже засудили наміри МОК, а Данія навіть не відкидає можливості бойкоту. Латвія також заявила, що поки триває війна росії проти України, вона не братиме участі в Олімпійських іграх разом зі спортсменами з рф і Білорусі.

Міжнародний олімпійський комітет ще не вирішив, чи допускати атлетів із росії та Білорусі до Олімпіади. Але в березні МОК рекомендував спортивним федераціям допускати спортсменів із росії та Білорусі до міжнародних змагань під нейтральним прапором.