росіяни застосовували тактику подвійного удару по рекреаційній зоні Одеси — Гуменюк

Під час обстрілу Одеси 25 березня російські окупанти застосували тактику подвійного удару — спочатку поцілили однією ракетою в рекреаційну зону, а через кілька хвилин після прибуття оперативних служб — другою.
Про це повідомила начальниця пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк в етері телемаратону «Єдині новини».
За її словами, цю тактику росія обирає у відповідь на те, що не має переваг вздовж лінії бойового зіткнення. Зокрема минулої доби окупанти не зібрали штурмової групи, щоб провести штурм у районі Кринок.
«Те, що ворог зараз застосовує поодинокі точкові балістичні удари — це тактика терору, яку він може "запропонувати" на заміну масованих ракетних обстрілів. Час, коли готуються наступні масовані обстріли, ворог намагається заповнювати ось таким чином», — розповіла Гуменюк.
Також вона зазначила, що застосування росіянами балістики, зокрема по Одесі, не можна віднести до «радикальної нової» тактики. За її словами, балістичними ударами ворог намагається завдати максимальної шкоди й довести, що захист ППО не спрацьовує.
Утім, Гуменюк запевнила, що Сили оборони продовжують розгортати протиповітряну систему захисту і працювати над тим, щоб захищеність регіону була щільною і потужною.
Про атаку
Близько 19:00 25 березня стало відомо, що російські війська завдали чергового ракетного удару по Одесі. Відомо про чотирьох постраждалих унаслідок удару. Серед них — три жінки з неважкими пораненнями.
Також є пошкодження цивільної інфраструктури. За даними військових, окупанти вдарили по рекреаційній зоні Одеси подвійним ударом за балістичною траєкторією. Зруйновані дві будівлі, у будинках навколо вибило скло.
Окрім того, під час атаки по Одещині близько опівночі 25 березня уламки дронів пошкодили енергетичний об’єкт і спричинили на ньому пожежу. Відомо, що окупанти пошкодили один із високовольтних енергооб'єктів «Укренерго». Через це було знеструмлено частину Одеси та прилеглих населених пунктів. Згодом там почали застосовувати екстрені відключення.
Авторка: Дар'я Головко
- Поділитися: