Найбільша російська нафтова компанія «Роснефть» офіційно перейшла на розрахунки у євро при угодах з торгівлі нафтою. Компанія зробила євро основною валютою розрахунків через можливість запровадження американських санкцій.

Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, нові правила розрахунків у євро застосовуватимуть щодо торгівлі нафтопродуктами, нафтою, скрапленим газом та іншими похідними від нафти товарами.

Перехід на розрахунки у євро при експорті нафти став черговим кроком щодо обмеження Росії використання американської валюти задля зменшення негативного впливу потенційної нової хвилі американських санкцій.

Раніше стало відомо, що Росія готується до запровадження американських санкцій проти інструментів російського державного боргу. Зокрема РФ нарощує обсяги валютних резервів.

У вересні 2018 року у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Поділитись: